نخستین واحد فناورانه تولید «زالوی طبی» در استان گلستان افتتاح شد + تصاویر

بازدید دکتر وطنی -معاونت محترم فناوری ریاست جمهوری
بازدید دکتر وطنی -معاونت محترم فناوری ریاست جمهوری از دستاوردهای مرکز رشد و شرکت زالوی طبی کاسپین
آوریل 22, 2016
زالو-و-زيبايی-پوست
زالو و زيبايی پوست
آوریل 23, 2016

نخستین واحد فناورانه تولید «زالوی طبی» در استان گلستان افتتاح شد + تصاویر

 52354

نخستین واحد فناورانه تولید زالوی طبی و فرآورده‌های آن در استان گلستان و شمال شرق کشور در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجو از گرگان، اولین واحد فناورانه تولید زالوی طبی و فرآورده‌های آن در استان گلستان و شمال شرق کشور تحت مدیریت شرکت رشد فناورانه «کاسپین» و همکاری مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در ضلع غربی سایت خیابان شهید بهشتی این دانشگاه افتتاح شد.

حلیمی، مدیرعامل این شرکت پس از افتتاح این واحد فناورانه گفت: تقریبا هم اکنون در تمام کشورهای اروپایی تولید طبیعی و زیستی زالو منقرض شده است و در ایران نیز در بهترین حالت پنج سال دیگر منقرض خواهد شد و دیگر امکان صید زالو از مناطق طبیعی وجود نخواهد داشت.

وی افزود: گونه مولد زالویی که در این واحد فناورانه تولید می‌شود بهترین گونه زالوی جهان است که آنزیم‌های بسیار موثری در درمان انواع بیماری‌ها نظیر دیابت، میگرن و حتی ایدز دارد.

حلیمی خاطرنشان کرد: یکی از آنزیم‌های این گونه در عمل قلب بهترین کاربرد را دارد در واقع بهترین آنزیم‌ها در گونه‌های زالوی ایرانی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *